X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

یک سالگی جاده ابریشم

با سلام 

لحظات شادی خدا را ستایش کن لحظات سختی خدا را جستجو کن لحظات آرامش خدا را مناجات کن لحظات درد آور به خدا اعتماد کن و در تمام لحظات خداوند ر اشکر کن. 

 

ظمن تبریک و تهنیت ماه مبارک رمضان .این وبلاگ یکسالی شد که فعالیت خود را با نام  

 " جاده ابریشم " شروع بکار نموده .ما در ابتدا هدف از ایجاده وبلاگ مربوطه ارائه نرم افزاری که با نام جاده ابریشم ساخته شده بود.تا آن را بتوانیم به جامعه نقشه برداران معرفی کنیم.هرچند برنامه کوچک و مبتدی بود.ولی با توجه به اینکه در دنیایی وب بخصوص در کشور عزیزمان ایران کاستی های وجود دارد یا به به عبارتی تا کنون سرمایه گذاری برای محتوای وب صورت نگرفته هرچند این کمبود در تمام علوم صادق بود.ولی در زمینه نقشه برداری این بیان  به اوج خود رسید . و متاسفانه اینرنت نقشه برداری معنایی نداشته. 

 

به همین خاطر ما تلاش خود را می کنیم تا بتوانیم در این  دنیا بی انتها نقشی را ایفا کنیم.تا مقداری از این کمبود ها حل  شوند تا تمامی اساتید ، دانشجویان ، هنرجویان و تمام کسانی که به مسائل مربوطه علاقمند هستند .بتواند نیازهای خود را بر طرف سازند.   

 

در طی یک سال برنامه های در جاده ابریشم پیاده سازی شده و بعضی از آنها در حال ارتقاء و تکمیل می باشند.   

 

پست های اطاع رسانی .اخبار - رویدادها -پست های آموزشی - معرفی و دانلود برخی از  نرم افزار ها- ارائه را ه حل  و ...................

 

ایجاد کتابخانه آنلاین ( شامل مقلات -کتابهای و جزوات آموزشی ) این سرویس به تازگی ایجاد شده ود حال ارتقاء و تکمیل پروژه می باشد.(نسخه آزمایشی) 

 

پروژه های دانشجویی : در این قسمت ما سعی بر این داریم که تمامی پروژ ها که توسط دانشجوان و اساتید بزرگوار انجام گرفته با رضایت شخص صاحب پروژه را گردآوری نموده .تا در اختیار کسانی که نیاز به آن دسترسی داشته و از آنها استفاده مطلوب را بنمایند(این طرح نیز در آزمایشی می باشد.که در حال تکمیل می باشد.) 

 

جزوات نقشه برداری -این منو در اینده نزدیک حذف و به قسمت کتابخانه آنلاین اضافه خواهد شد. 

 

برنامه های آتی  

 

با تشکر از تمام کسانی که به جاده ابریشم لطف داشته اند.برای پاسخ به حسن نیت تمام عزیزان و قدردانی از آنها در برنامه های بعد قسمت های جدید به جاده ابریشم اضافه خواهد شد. 

 

سرویس آنلاین آموزش و حل مشکلات نرم افزار Land Desktop 

 

 معرفی دانلود نرم افزار (نرم افزار های هستند که برروی اتوکد و لند نصب می شوند و خیلی از کارهای را ساده و سرعت کار را بالا می برن که برای خیلی از دوستان نا آشنا بود. 

 

و قابلیت های که ه نوعی پاسخگویی شما عزیزان باشد 

 

                 امید است با استقبال خود.دلگرمی برای ما باشید. 

 

     لطفا برای هر چه بهتر شدن "جاده ابریشم " نظرات .پیشنهاد و انتقاد های خود را به ما اطلاع دهید تا وبگاه هرچه نزدیک تر به سلیقه و سفارش خود داشته باشید 

 

 ما همواره بر این شعار معتقدیم 

 

                       بیشترین توان ما باور ماست  .............  " جاده ابریشم

  

                                                                               با تشکر  

                                                                             سعید کرامت  

 

                                                            E_mail:jade-abrisham@live.com

 

 

 


مجموعه نرم افزار های کاربردی نجوم

Deep Sky Stacker   

برنامه ای برای ستاره شناسان و عکاسان فضا که تمام  مراحل پیش پردازش تصاویر اعماق فضا را ساده میکند. ثبت ، طبقه بندی و پشته سازی، مراحل ساده ی پردازش برای دیدن سریع نتیجه نهایی و در نهایت ذخیره کردن تصویر با فرمت های TIFF و FITS با کیفیت 16 و 32 بیتی. 

 


 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت نرم افزار مراجعه کنید.

حجم فایل : 10.2 مگابایت   برای دانلدود اینجا کلیک کنید.  

 

نرم افزار IRIS

آیریس کاربردهای متعدد و قوی ای در زمینه پردازش تصاویردیجیتال نجومی دارد. این برنامه اختصاصاً برای بهره برداری از تصاویری که از دوربینهای CCD و DSLR تهیه می شوند ساخته شده. آیریس می تواند تصاویری با فرمتهای FITS, PIC, RAW و BMP را ذخیره و بار گذاری کند.

  

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت نرم افزار مراجعه کنید.

حجم فایل : 2.5 مگابایت   برای دانلدود اینجا کلیک کنید

 

 

نرم افزار قطب نما-قبله نما برای موبایل 

   

 

 

ompass یک نرم افزار بسیار مفید برای تلفن های همراه است. نرم افزار Compass یک نرم افزار فوق العاده است که به صورت بسیار دقیقی جهت های جغرافیایی و قبله و مکان قرار گیری خورشید و ماه در آسمان را مشخص می کند.این نرم افزار مفید توسط مجید برهانی به فارسی ترجمه شده است. برای کار با این برنامه فقط کافی است که یکی از موارد محل قرار گیری خورشید یا ماه در آسمان و یا جهت های جغرافیایی و یا قبله به پارامترهای دیگر دست پیدا کنید. برای مثال کافی است بدانید خورشید یا ماه در کجای آسمان هستند.

بعد از پیدا کردن خورشید یا ماه خط امتداد نقطه چینی که روی صفحه برنامه می بینید را به طرف خورشید یا ماه بگیرید تا جهت های جغرافیایی و قبله به راحتی برای شما تعیین گردد. یا مثلا شما قبله را می دانید و می خواهید بفهمید که الان ماه یا خورشید در کجای آسمانند که این کار هم به مانند روش قبل به راحتی میسر می شود.ضمنا محل قرار گیری خورشید و ماه در این برنامه دقیقا محل قرارگیری فعلی خورشید و ماه در آسمان است . برای مثال اگر خورشید در وسط شکل بود یعنی دقیقا در وسط آسمان و بالای سرتان است. این نرم افزار جاوا است و بنابراین به روی اکثر موبایل ها قابل نصب می باشد. در ابتدای برنامه کد فرودگاه شهرتان را می پرسد که شما می توانید کد فرودگاه شهر خود (یا شهر نزدیک خود ) را در این سایت مشاهده و وارد برنامه کنید برای مثال کد فرودگاه تهران (مهرآباد) THR می باشد که باید همین THR در ابتدای برنامه وارد کنید. 

برای دانلود نرم افزار اینجا کلیک کنید

 

 

نرم افزار MOONCALC

این یک برنامه داس می باشد اما استفاده از آن آسان است. این نرم افزار قادر به محاسبه تمامی جزئیات و رفتار مربوط به موقعیت ماه می باشد. از جمله آن می توان به موقعیت ماه ، زمان طلوع و غروب ماه ، دوره تحول و تغیرات ماه و... اشاره کرد. از لحاظ کاربردی یک نرم افزار بسیار خوب است و به همراه کاتالوگی از توصیف تمام موقعیت های ماه ارائه شده است.


  

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت نرم افزار مراجعه کنید.

حجم فایل : 202 کیلوبایت       برای دانلدود اینجا کلیک کنید.

 

نرم افزار LUNAR OC WORKBENCH 4

این برنامه قادر به تخمین زدن و محاسبه کسوف های ماه از هشت سیاره و 54هزار ستاره است .


 

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت نرم افزار مراجعه کنید.

حجم فایل : 88 مگابایت     برای دانلدود اینجا کلیک کنید.

  

نرم افزار Meridian

این نرم افزار قادر به محاسبه بسیاری رویدادهای نجومی و سیاره ای است.محاسبه موقعیت ماه و سیارات ، ماهواره ها و تغییرات و مسیر حرکت آنها ، زمان طلوع و نشست ، جزئیات  موقعیت  و تخمین بسیاری از رویدادهای نجومی و  مشخصه های دیگر را محاسبه می کند.


 

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت نرم افزار مراجعه کنید. 

 

نرم افزار PLANETARY APPRENTICE

این برنامه یکی از نرم افزارهای مرجعی می باشد که قادر به نمایش چندین مشخصه مختلف از سیاره انتخاب شده در برنامه است.در این نرم افزار 18 مشخصه طبقه بندی شده در چهار گروه مداری ، فیزیکی ، محوری و جوی  تعبیه شده و پس از انتخاب سیاره مورد نظر، شما تمام این مشخصات را در یک صفحه جداگانه مختص سیاره خواهید دید. 

 


 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت نرم افزار مراجعه کنید.

حجم فایل : 4 مگابایت       برای دانلدود اینجا کلیک کنید.  

 

نرم افزار CELESTIA

این نرم افزار یک سیمولاتور بصری بلادرنگ و بسیار قوی از فضا می باشد. نقطه ای را در محدوده گروهی از کهکشان ها انتخاب کنید و سلستیا به شما نشان خواهد داد که این نقطه چگونه به نظر می رسد اگر شما واقعاً در آنجا بودید. سلستیا دارای توانایی منحصر به فردی در نمایش مقیاس های بسیار بزرگ به بیننده می باشد. در این برنامه شما قادر هستید تا به فاصله چندیدن کیلومتری سطح یک سیارک کوچک و ناچیز (سنگ آسمانی) حرکت کرده ، از آنجا به سمت ژوپیترجهش کرده ، به تماشای آن از نقاط مختلف بپردازید، منظومه شمسی را ترک کنید ، به مشاهده و برسی خورشید بپردازید به گونه که از یک الماس درخشان به نقطه کوچکی در فضا تبدیل می شود و در دید کلی سلستیا یک شبیه ساز بسیار قوی است که میتوانید به کمک آن ساعت ها در فضا به گشت و گذار بپردازید.

 


 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت نرم افزار مراجعه کنید.

حجم فایل : 11 مگابایت       برای دانلدود اینجا کلیک کنید

  


 

              ************************************************


جهت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت نجوم ایران مراجعه کنید . 

منبع : http://www.noojum.com